LinkedIn
X

Przykłady zastosowania spójników w zdaniach w języku niderlandzkim

Przykłady zastosowania spójników w zdaniach w języku niderlandzkim jest bardzo ważne jeśli chcesz poprawnie pisać w języku niderlandzkim opowiadania lub streszczać wydarzenia czyli na przykład kiedy chcesz powiedzieć, że byłeś na wakacjach i coś się interesującego wydarzyło lub kiedy na przykład coś wydarzyło się na zakładzie pracy lub na drodze. Jest to bardzo ważna część nauki języka niderlandzkiego, gdyż posiadając tą wiedzę możesz się na przykład obronić się w sytuacjach kiedy są dwa opisy dwóch różnych wydarzeń co jest bardzo częste podczas wypadków samochodowych w tym kraju. 

Pamiętaj: Korzystając ze spójnika Toen (wtedy, kiedy) możesz na przykład powiedzieć Ja szedłem i wtedy zobaczyłem….. lub Ja byłem tam nie tam i wtedy on/ona to zrobiła/zrobił…. Jest to bardzo ważne podczas wypadków na drodze, gdyż na przykład możesz opisać sytuację taką jak: Jechałem z tej strony wtedy to auto skręciło….. 

Tworząc zdania ze spójnikami możesz stosować różne czasy takie jak czas teraźniejszy, czas przyszły lub czas przeszły w języku niderlandzkim, który do tej pory poznałeś na lekcjach zachowując poprawną gramatykę jak i również zasady stosowania spójników w zdaniu współrzędnie złożonym i podrzędnie złożonym w języku niderlandzkim. 

Ważne: Czas przeszły niedokonany w języku niderlandzkim jest ważnym czasem, który należy poznać lecz jest jeszcze jeden czas, który jest stosowany również jak w języku polskim bardzo często. Ten czas to czas dokonany w języku niderlandzkim, który poznasz już na kolejnej lekcji języka niderlandzkiego w szkole Niderlandzki w praktyce.

Na wideo lekcji możesz zobaczyć opis dnia w języku polskim i języku niderlandzkim jak korzystać ze spójników w zdaniach podczas opisywania zdarzeń. 

Wideo lekcja przykłady zastosowania spójników w zdaniach w języku niderlandzkim

Blog